Gümüs Suyu Faydalari

Gümüş Suyu Faydaları

https://gumusuyu.wordpress.com/gumus-suyu-faydalari/

Gümüş suyu MRSA gibi antibiyotiklere dirençli mikropları yok etme becerisine sahiptir. Bunun sebebi ise koloidal gümüş, antibiyotiklerin yaptıkları gibi mikropları zehirlemiyor; hücre duvarlarına yapışarak ve enzim üretimlerini engelleyerek onları boğuyor ve yok ediyor.

Doğal bir antibiyotik olarak sahip olduğu muazzam ün sayesinde bazı insanlar koloidal gümüş tüketmekten ya da çocuklarına yedirmekten kaçınıyor. Yalnızca dış kulak iltihabı gibi harici enfeksiyonların tedavisinde kullanıyorlar ya da örneğin boğaz ağrısı için gargara yaparak faydalanıyorlar.Çok zorda kalırlarsa bunu kullanıyorlar ama bu gümüş suyu Allahı,n insanlara bit lutfudur.

#Kolloidal gümüş suyu hangi hastalıkların tedavisinde kullanılabilir?

#Sinüzit:

sinuzit

#Uluslararası Allerji ve Rinoloji Forumu’nda yayınlanan bir #araştırmaya göre, sinüs enfeksiyonlarını kontrol etmek için yaygın #olarak kullanılan kolloidal gümüş suyu, burun spreyi olarak da #faydalı olabilir.

#Yara bakımı:

yara-bakimi

#2012 yılında Pharmacognosy Communications tarafından yapılan #bir araştırmada, kolloidal gümüşün cildi ve diğer yumuşak #dokuların iyileşmesini hızlandırdığı, bazı kolloidal gümüş #preparatlarının, yanık, periodontit ve diğer koşulları tedavi etmek #için topikal kullanım açısından düşünülmesi önerildi. Kolloidal #gümüş suyu, sedef hastalığı ve egzama gibi birçok deri #rahatsızlıklarına da fayda sağlayabilir. Yıpranmalarda yatıştırıcıdır #ve hatta yanıklarda doku hasarını onarabilir.

#Anti-inflamatuar (iltihap giderici):

Anti-inflamatuar-iltihap-giderici
Anti-inflamatuar-iltihap-giderici

#Kolloidal gümüş harika bir anti-inflamatuar  Gümüş bilinen #en evrensel antibiyotik madde olarak nitelendirilmektedir. Bu da, #bakteri, mantar ve virüsleri öldürdüğü anlamına gelir. Tıp #aleminde antiseptik olarak kullanılmaktadır. Yara bölgelerini #haricen temizlemek için kullanılmıştır. Yara pansumanlarında #artan oranda kullanılmaktadır, çünkü, metisiline dirençli #Staphylococcus aurea (MRSA) gibi yüksek dirençli mikroplara #karşı oldukça etkili olduğu görülmüştür. Jim Powell’ın, “ Science #Digest” da yayınlanan bir makalesine göre, “Bir antibiyotik belki 7 #farklı hastalık organizmasını öldürebilir ama gümüş, 650 farklı #organizmayı öldürebilir. Dirençli gruplar, gelişme gösteremezler.”

#Antiviral (HIV / AIDS, pnömoni, herpes, zona ve siğiller için):

Antiviral-hiv-aids- pnomoni-herpes-zone-sigiller
Antiviral-hiv-aids- pnomoni-herpes-zone-sigiller

#University of Texas’da yapılan bir çalışma, gümüş nano #parçacıklarının HIV-1 virüslerine bağlandığını ve onları, hücrelere #eklenerek çoğalmaktan alıkoyduğunu bulmuştur.

#Konjunktivit / Kulak Enfeksiyonları:

Konjunktivit-Kulak-Enfeksiyonlari
Konjunktivit-Kulak-Enfeksiyonlari

#Konjunktivit göz bezi ve astarını kaplayan iltihaplı bir mukoza #hastalığıdır ve sebebi bakteriyel veya viral enfeksiyondan olur. #Kolloidal gümüş suyu bu aşırı bulaşıcı virüse karşı hızlı önlem #almak için kullanılabilir. Reçeteli antibiyotikler belirli bakteri #sınıflarına karşı tasarlanmıştır. Kulak enfeksiyonlarına birden çok #bakteri sınıfı neden olabilir. Bu durumda, reçeteli antibiyotik #kullanışsız kalırken kolloidal gümüş, enfeksiyonunuza neden #olabilecek ne olursa olsun etkili olur.

#Soğuk algınlığı:

soguk-alginligi
soguk-alginligi

#Dr. R. Becker yaptığı çalışmalarda düşük gümüş düzeylerine #sahip olanların daha sık grip, nezle, soğuk algınlığı gibi #hastalıklara yakalandıklarını not etmiştir. Becker’e göre bağışıklık #sisteminin yetersiz çalışmasının sebebi gümüş eksikliğidir ve #bakterilerin ya da virüslerin yok edilmesinde gümüş kritik bir #önem arz etmektedir. Becker’in deneyleri, gümüşün geniş bir #bakteri yelpazesinde, her hangi bir yan etkisi olmadan ve diğer #vücut hücrelerine herhangi bir zarar vermeden çalıştığı sonucuna #varıyordu.

#Zatürre:

Zaturre
Zaturre

#Dahili olarak alındığında, gümüş suyu doğrudan akciğerlerde #bulunan ve bronşit veya pnömoniye neden olan mikroplarla #temas eder. Temelde solunum desteğini kullandıkça da aynı şey #olur ve birkaç gün içinde hastalıklı alan temizlenir.

#Kanser tedavisi:

kanser-tedavisi
kanser-tedavisi

#Doktor Robert O Becker Body Electric and Cross Currents adlı #kitabında gümüşün kanser hücrelerini normal hücrelere çevirme #ya da değiştirme yeteneğine sahip olduğunu belirtmiştir. Becker, #gümüş iyonların dokuları iyileştirdiğini, kanserli ve diğer anormal #hücreleri yok ettiğini düşünüyordu. Ayrıca, gümüşün, vücudun #iyileşme sürecini hızlandırma gibi bir becerisi olduğunu ve insan #bedeninin elektrik sistemi üzerinde yararlı etkilere sahip olduğunu #ifade etmişti. İsveç’deki Karolinska Institute’sünden Dr. Bjorn #Nordstrom, uzun yıllar boyunca kanser tedavisi metotlarında #gümüşü kullanmıştır. Kayıtları arasında, diğer doktorların terminal #safha olarak nitelendirdikleri bir çok kanser hastasını iyileştirdiği #iddiaları yer almaktadır. Kollodiyal gümüş, metal gümüşün likit #süspansiyonudur. Ancak kanser tedavisinde yararlı olduğu ile ilgili #güvenilir bir insan kanıtı bulunmamaktadır.

İçerik:

İletişim tıklayınız

Gümüş Suyu Nedir tıklayınız

Gümüş Suyu Faydaları tıklayınız

Gümüş Suyunu Kimler Kullanabilir? tıklayınız

Gümüş Suyu Satın Al tıklayınız

Gümüş Suyu Nasıl Etki Eder tıklayınız

Gümüş Suyu Tedavisini Savunanların Görüşleri tıklayınız

Gümüş Suyu Ve İnsan tıklayınız

Ana Sayfa

İletişim

Gümüş

Gümüş Suyu

Gümüş suyu

Gümüş Suyu Faydaları

Gümüş Suyu Fiyatı

Gümüş Suyu Kullananlar

Gümüş Suyu Nasıl Yapılır

Gümüş Suyu Egzama

Gümüş Suyu Nedir

Gümüş Suyu Fiyatları

 

site ekleme siteleri, site ekle, ücretsiz site ekle, ücretsiz site ekleme siteleri

 • Gümüs Suyunu Kimler Kullanabilir?

  Gümüs Suyunu Kimler Kullanabilir?

  Gümüş Suyunu Kimler Kullanabilir?

  #Merhabalar Gümüş suyu bir ilaç değildir.
  #Bağışıklık sistemini güçlendirebilmek ve çeşitli bakterilere karşı #daha etkin bir şekilde mücadele edebilmesini sağlayabilmek #amacıyla kullanılan bir gıda takviyesidir.
  #Bu anlamda bağışıklık sistemini güçlendirmek ve daha kaliteli bir #yaşam sürdürmek isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

  #Bununla birlikte çeşitli kronik rahatsızlıkları bulunan ve bu #rahatsızlıkla ilgili tedavi gören hastaların, tedavi süreçlerinin #etkilenmemesi için mutlaka doktorlarına danışarak kullanmaları #tavsiye edilir.

  #Hamilelerin gümüş suyu kullanmalarında herhangi bir sakınca #olmamakla birlikte, doktorlarına danışarak kullanmaları gereklidir.
  #Aynı zamanda gümüş suyu kullanan kişilerin günlük dozajlara #uygun bir şekilde kullanmaları ve aşırı kullanımdan kaçınmaları #gereklidir.

  #Kolloidal Gümüş suyu yetişkinlerin kullanımı için #hazırlanmıştır. Aynı zamanda gümüş koloidal suyu sarımsak ve #alkol ile birlikte kullanılmamalı, sarımsak ve alkol alındığında da #kullanılmamalıdır. Alkol ve sarımsak içerisinde bulunan bazı #maddeler ile gümüş içerisinde bulunan bazı maddeler birbirleriyle #yeter miktarda karıştığında zararlı olabilirler.

  İletişim tıklayınız

  Gümüş Suyu Nedir tıklayınız

  Gümüş Suyu Faydaları tıklayınız

  Gümüş Suyunu Kimler Kullanabilir? tıklayınız

  Gümüş Suyu Satın Al tıklayınız

  Gümüş Suyu Nasıl Etki Eder tıklayınız

  Gümüş Suyu Tedavisini Savunanların Görüşleri tıklayınız

  Gümüş Suyu Ve İnsan tıklayınız