Gümüs Suyu Faydalari

Gümüş Suyu Faydaları

https://gumusuyu.wordpress.com/gumus-suyu-faydalari/

Gümüş suyu MRSA gibi antibiyotiklere dirençli mikropları yok etme becerisine sahiptir. Bunun sebebi ise koloidal gümüş, antibiyotiklerin yaptıkları gibi mikropları zehirlemiyor; hücre duvarlarına yapışarak ve enzim üretimlerini engelleyerek onları boğuyor ve yok ediyor.

Doğal bir antibiyotik olarak sahip olduğu muazzam ün sayesinde bazı insanlar koloidal gümüş tüketmekten ya da çocuklarına yedirmekten kaçınıyor. Yalnızca dış kulak iltihabı gibi harici enfeksiyonların tedavisinde kullanıyorlar ya da örneğin boğaz ağrısı için gargara yaparak faydalanıyorlar.Çok zorda kalırlarsa bunu kullanıyorlar ama bu gümüş suyu Allahı,n insanlara bit lutfudur.

#Kolloidal gümüş suyu hangi hastalıkların tedavisinde kullanılabilir?

#Sinüzit:

sinuzit

#Uluslararası Allerji ve Rinoloji Forumu’nda yayınlanan bir #araştırmaya göre, sinüs enfeksiyonlarını kontrol etmek için yaygın #olarak kullanılan kolloidal gümüş suyu, burun spreyi olarak da #faydalı olabilir.

#Yara bakımı:

yara-bakimi

#2012 yılında Pharmacognosy Communications tarafından yapılan #bir araştırmada, kolloidal gümüşün cildi ve diğer yumuşak #dokuların iyileşmesini hızlandırdığı, bazı kolloidal gümüş #preparatlarının, yanık, periodontit ve diğer koşulları tedavi etmek #için topikal kullanım açısından düşünülmesi önerildi. Kolloidal #gümüş suyu, sedef hastalığı ve egzama gibi birçok deri #rahatsızlıklarına da fayda sağlayabilir. Yıpranmalarda yatıştırıcıdır #ve hatta yanıklarda doku hasarını onarabilir.

#Anti-inflamatuar (iltihap giderici):

Anti-inflamatuar-iltihap-giderici
Anti-inflamatuar-iltihap-giderici

#Kolloidal gümüş harika bir anti-inflamatuar  Gümüş bilinen #en evrensel antibiyotik madde olarak nitelendirilmektedir. Bu da, #bakteri, mantar ve virüsleri öldürdüğü anlamına gelir. Tıp #aleminde antiseptik olarak kullanılmaktadır. Yara bölgelerini #haricen temizlemek için kullanılmıştır. Yara pansumanlarında #artan oranda kullanılmaktadır, çünkü, metisiline dirençli #Staphylococcus aurea (MRSA) gibi yüksek dirençli mikroplara #karşı oldukça etkili olduğu görülmüştür. Jim Powell’ın, “ Science #Digest” da yayınlanan bir makalesine göre, “Bir antibiyotik belki 7 #farklı hastalık organizmasını öldürebilir ama gümüş, 650 farklı #organizmayı öldürebilir. Dirençli gruplar, gelişme gösteremezler.”

#Antiviral (HIV / AIDS, pnömoni, herpes, zona ve siğiller için):

Antiviral-hiv-aids- pnomoni-herpes-zone-sigiller
Antiviral-hiv-aids- pnomoni-herpes-zone-sigiller

#University of Texas’da yapılan bir çalışma, gümüş nano #parçacıklarının HIV-1 virüslerine bağlandığını ve onları, hücrelere #eklenerek çoğalmaktan alıkoyduğunu bulmuştur.

#Konjunktivit / Kulak Enfeksiyonları:

Konjunktivit-Kulak-Enfeksiyonlari
Konjunktivit-Kulak-Enfeksiyonlari

#Konjunktivit göz bezi ve astarını kaplayan iltihaplı bir mukoza #hastalığıdır ve sebebi bakteriyel veya viral enfeksiyondan olur. #Kolloidal gümüş suyu bu aşırı bulaşıcı virüse karşı hızlı önlem #almak için kullanılabilir. Reçeteli antibiyotikler belirli bakteri #sınıflarına karşı tasarlanmıştır. Kulak enfeksiyonlarına birden çok #bakteri sınıfı neden olabilir. Bu durumda, reçeteli antibiyotik #kullanışsız kalırken kolloidal gümüş, enfeksiyonunuza neden #olabilecek ne olursa olsun etkili olur.

#Soğuk algınlığı:

soguk-alginligi
soguk-alginligi

#Dr. R. Becker yaptığı çalışmalarda düşük gümüş düzeylerine #sahip olanların daha sık grip, nezle, soğuk algınlığı gibi #hastalıklara yakalandıklarını not etmiştir. Becker’e göre bağışıklık #sisteminin yetersiz çalışmasının sebebi gümüş eksikliğidir ve #bakterilerin ya da virüslerin yok edilmesinde gümüş kritik bir #önem arz etmektedir. Becker’in deneyleri, gümüşün geniş bir #bakteri yelpazesinde, her hangi bir yan etkisi olmadan ve diğer #vücut hücrelerine herhangi bir zarar vermeden çalıştığı sonucuna #varıyordu.

#Zatürre:

Zaturre
Zaturre

#Dahili olarak alındığında, gümüş suyu doğrudan akciğerlerde #bulunan ve bronşit veya pnömoniye neden olan mikroplarla #temas eder. Temelde solunum desteğini kullandıkça da aynı şey #olur ve birkaç gün içinde hastalıklı alan temizlenir.

#Kanser tedavisi:

kanser-tedavisi
kanser-tedavisi

#Doktor Robert O Becker Body Electric and Cross Currents adlı #kitabında gümüşün kanser hücrelerini normal hücrelere çevirme #ya da değiştirme yeteneğine sahip olduğunu belirtmiştir. Becker, #gümüş iyonların dokuları iyileştirdiğini, kanserli ve diğer anormal #hücreleri yok ettiğini düşünüyordu. Ayrıca, gümüşün, vücudun #iyileşme sürecini hızlandırma gibi bir becerisi olduğunu ve insan #bedeninin elektrik sistemi üzerinde yararlı etkilere sahip olduğunu #ifade etmişti. İsveç’deki Karolinska Institute’sünden Dr. Bjorn #Nordstrom, uzun yıllar boyunca kanser tedavisi metotlarında #gümüşü kullanmıştır. Kayıtları arasında, diğer doktorların terminal #safha olarak nitelendirdikleri bir çok kanser hastasını iyileştirdiği #iddiaları yer almaktadır. Kollodiyal gümüş, metal gümüşün likit #süspansiyonudur. Ancak kanser tedavisinde yararlı olduğu ile ilgili #güvenilir bir insan kanıtı bulunmamaktadır.

İçerik:

İletişim tıklayınız

Gümüş Suyu Nedir tıklayınız

Gümüş Suyu Faydaları tıklayınız

Gümüş Suyunu Kimler Kullanabilir? tıklayınız

Gümüş Suyu Satın Al tıklayınız

Gümüş Suyu Nasıl Etki Eder tıklayınız

Gümüş Suyu Tedavisini Savunanların Görüşleri tıklayınız

Gümüş Suyu Ve İnsan tıklayınız

Ana Sayfa

İletişim

Gümüş

Gümüş Suyu

Gümüş suyu

Gümüş Suyu Faydaları

Gümüş Suyu Fiyatı

Gümüş Suyu Kullananlar

Gümüş Suyu Nasıl Yapılır

Gümüş Suyu Egzama

Gümüş Suyu Nedir

Gümüş Suyu Fiyatları

 

site ekleme siteleri, site ekle, ücretsiz site ekle, ücretsiz site ekleme siteleri

 • Gümüs Suyunu Kimler Kullanabilir?

  Gümüs Suyunu Kimler Kullanabilir?

  Gümüş Suyunu Kimler Kullanabilir?

  #Merhabalar Gümüş suyu bir ilaç değildir.
  #Bağışıklık sistemini güçlendirebilmek ve çeşitli bakterilere karşı #daha etkin bir şekilde mücadele edebilmesini sağlayabilmek #amacıyla kullanılan bir gıda takviyesidir.
  #Bu anlamda bağışıklık sistemini güçlendirmek ve daha kaliteli bir #yaşam sürdürmek isteyen herkes tarafından kullanılabilir.

  #Bununla birlikte çeşitli kronik rahatsızlıkları bulunan ve bu #rahatsızlıkla ilgili tedavi gören hastaların, tedavi süreçlerinin #etkilenmemesi için mutlaka doktorlarına danışarak kullanmaları #tavsiye edilir.

  #Hamilelerin gümüş suyu kullanmalarında herhangi bir sakınca #olmamakla birlikte, doktorlarına danışarak kullanmaları gereklidir.
  #Aynı zamanda gümüş suyu kullanan kişilerin günlük dozajlara #uygun bir şekilde kullanmaları ve aşırı kullanımdan kaçınmaları #gereklidir.

  #Kolloidal Gümüş suyu yetişkinlerin kullanımı için #hazırlanmıştır. Aynı zamanda gümüş koloidal suyu sarımsak ve #alkol ile birlikte kullanılmamalı, sarımsak ve alkol alındığında da #kullanılmamalıdır. Alkol ve sarımsak içerisinde bulunan bazı #maddeler ile gümüş içerisinde bulunan bazı maddeler birbirleriyle #yeter miktarda karıştığında zararlı olabilirler.

  İletişim tıklayınız

  Gümüş Suyu Nedir tıklayınız

  Gümüş Suyu Faydaları tıklayınız

  Gümüş Suyunu Kimler Kullanabilir? tıklayınız

  Gümüş Suyu Satın Al tıklayınız

  Gümüş Suyu Nasıl Etki Eder tıklayınız

  Gümüş Suyu Tedavisini Savunanların Görüşleri tıklayınız

  Gümüş Suyu Ve İnsan tıklayınız

 • Gümüs Suyu Nedir

  Gümüs Suyu Nedir

  Gümüş Suyu Nedir

  https://gumusuyu.wordpress.com/gumus-suyu-nedir/

  Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?

  #Bulunması oldukça zor olan %99,9 saflıktaki gümüşten, çeşitli aşamalardan geçirilerek elde edilen gümüş kolloidler, #yine çeşitli işlemlerden geçirilerek saflaştırılan ve içerisinde hiçbir #mineral bulunmayan saf su ile birleştirilerek elde edilen gıda #desteğidir.

  #Saf suyun içerisinde bulunan kolloid miktarı, gümüş suyunun #içerdiği gümüş kolloid oranını belirler. Gümüş suyunun #içerisindeki gümüş kolloid miktarı Ppm Parts Per Million olarak #ölçülür. Buna göre örneğin 15 Ppm Gümüş suyu içerisinde #Milyonda 15 birimoranında gümüş kolloid bulunmaktadır..

  İçerisinde, haricen ya da dahilen kullanılmak üzere sıvıda bekletilmiş minik gümüş partikülleri bulunuyor.

  #Gümüşün antibiyotik doğası, yüzyıllardır biliniyor.
  #1900’lü yılların başında, Searle İlaç Şirketi kurucusu Alfred Searle, kitaplarından birinde koloidal gümüşün sağlık sektöründeki kullanım alanlarından bahsetmiştir.

  #Koloidler her hangi bir maddenin en küçük biyolojik formudur. O kadar küçüktürler ki, vücutta, kolaylıkla her türlü zarı geçerek sindirim sürecinden atlayıp, absorbe edilirler.
  #Kolloidal gümüş, buhar damıtımlı su içinde bekletilmiş, 1930’ların ortalarına dek Amerika’da yaygın bir ilaç olarak kullanılmış, görünemeyecek kadar küçük gümüş parçacıklarıdır.
  #1920 ve 30 yılları arasında, enfeksiyonlarla savaşan oldukça pahalı bir antibiyotik tedavisi olarak kullanılmıştır. Çok daha ucuz bir antibiyotik olan penisilinin devreye girmesi, bir çok başka antibiyotiğin üretilmesine #vesile olmuştur.

  #1970’li yıllarda, Syracuse Tıp Fakültesinden Dr. Robert O. Becker, koloidal gümüş üzerinde yoğun çalışmalar yapmaya başladı. Araştırmaları sonucunda, bu gümüşün yalnızca bakterileri öldürmekle kalmadığını, Dahası, reçeteli antibiyotiklerin aksine, patojenler zamanla gümüşe karşı direnç ya da bağışıklık geliştirmiyorlar.

  İçerik:

  İletişim tıklayınız

  Gümüş Suyu Nedir tıklayınız

  Gümüş Suyu Faydaları tıklayınız

  Gümüş Suyunu Kimler Kullanabilir? tıklayınız

  Gümüş Suyu Satın Al tıklayınız

  Gümüş Suyu Nasıl Etki Eder tıklayınız

  Gümüş Suyu Tedavisini Savunanların Görüşleri tıklayınız

  Gümüş Suyu Ve İnsan tıklayınız

  Ana Sayfa

  İletişim

  Gümüş

  Gümüş Suyu

  Gümüş suyu

  Gümüş Suyu Faydaları

  Gümüş Suyu Fiyatı

  Gümüş Suyu Kullananlar

  Gümüş Suyu Nasıl Yapılır

  Gümüş Suyu Egzama

  Gümüş Suyu Nedir

  Gümüş Suyu Fiyatları

   

  site ekleme sitelerisite ekleücretsiz site ekleücretsiz site ekleme siteleri

 • Gümüs Suyu Nasil Etki Eder

  Gümüs Suyu Nasil Etki Eder

  Gümüş Suyu Nasıl Etki Eder

  https://gumusuyu.wordpress.com/2019/11/01/gumus-suyu-nasil-etki-eder/

  #Gümüş Suyu, bakteri, virüs, mantar gibi her türlü patojene karşı #etkili olan çok güçlü bir antiseptik üründür. İsveçli bitki bilimci Karl #Wilhelm von Nageli’nin ‘Oligodinamic Effect’ adlı çalışması halen #günümüz #uygulamalarına ışık tutmaktadır. Metal iyonları sahip #olduğu yüksek biyosital etki sayesinde bakteri, mantar, su #yosunu, küf ve maya gibi mikroorganizmaların yaşamasına izin #vermez.

  #Pozitif yüklü gümüş iyonları (Ag+) kan dolaşımı ile vücudun her #noktasına iletilir. Vücudun kendi hücreleri ve faydalı bakteriler de #pozitif elektrik yüküne sahiptir. Zararlı olan patojenler ise negatif #yüklüdür. Bu #sebeple vücuda faydalı mekanizmalar gümüşten #zarar görmez. Ulaştığı her noktada negatif yüklü bu patojenleri #etkisiz hale getirir. Bu etkiyi 4 farklı şekilde tesis eder:

  #Bakterileri oksijensiz bırakarak: (Katalitik Oksidasyon) Gümüş #doğası gereği oksijen ile direkt olarak bağlanır. Günlük hayatta da #bu durumla karşılaşmaktayız. Evimizdeki gümüş süs objelerinin #veya takı amaçlı #kullandığımız bileklik, kolye ve yüzük gibi #gümüş eşyalarımız kısa sürede kararma yaptığını fark ederiz. #Yani havada bulunan oksijenle tepkimeye girerek oksitlenir. Vücut #içerisinde de kanda bulunan oksijen ile #birleşir. Gümüşoksit #molekülleri, bakteri ve virüsleri sarmalayan ‘SÜLFHİDRAL’ #gruplarıyla etkileşime girer. Bunun neticesinde hücresel solunum #durur. Hücresel solunumun durmasıyla, bakteri besinlerdeki #biokimyasal enerjiyi, ATP (adenozin tri-fosfat) ‘ye çeviremez. #Oksijen ve besine erişemeyen bakteri kısa süre içinde ölür.

  #Bakteri membranına yapışarak: Gümüş partikülleri, bakteri ve #mikropların hücre duvar yüzeyine yapışır. Bu durum patojenlerin #elektrik yükünü bozar. Dolayısı ile vücudumuz tarafından #salgılanan, vücudumuzu #savunun antikorlara/beyaz kan #hücrelerine karşı savunmasız kalan bakteri ve mikroplar etkisiz #hale gelir. Aynı zamanda dış ortamdan da madde alışverişini #keser.

  #DNA’ya bağlanarak: Patojen içerisine giren gümüş partikülleri, #özellikle virüslerin DNA dizilimine eklenerek virüsü etkisiz hale #getirirler. DNA eşlemesi/kopyalaması yapamayan virüs deaktif #hale gelir. Bilim #adamları C.L. Fox ve S.M. Modak tarafından #yapılan çalışmalar neticesinde; saf su içerisinde dahi üreyebilen #yani hiçbir gıdanın bulunmadığı su) Pseudomonas aeruginosa #adlı tedavisi çok zor olan bakteri türü #üzerinde yapılan testlerde, #gümüşün; DNA yapısı içerisindeki hidrojen bağlarını bozmadan #ve DNA sarmal yapısına zarar vermeden bakteri DNA’sına #bağlandığını ve DNA açılmasını engellediğini ve bakterinin #çoğalmasına engel olduğunu kanıtlamışlardır. Yani gümüş zararlı #bakterilerin ve virüslerin hücresel çoğalmalarını durdurmaktadır.

  #Enzim yapısını bozarak: Patojen içerisine giren gümüş #partikülleri, hayatî enzimlerin salgılanmasını durdurarak da etkisiz #hale getirir. Bakteriler ve mikroplar kendi hücreleri içerisindeki #biokimyasal faaliyetlerini #devam ettirebilmek için bazı enzimlere #ihtiyaç duyarlar. Bu enzimler çalışabilmek için moleküler #yapılarında metalik atomlar bulundurur. Yüksek ‘valans’ değerine #sahip bir metal, enzim yapısı içerisindeki düşük #‘valans’ #değerine sahip bir diğer metal ile yer değiştirebilir. Ki bu durum #enzim fonksiyonunun doğru işlemesine engel olur. Gümüş yani #pozitif yüklü Ag molekülleri kendisinden daha düşük veya eşit #değerliğe yani #‘valans’ değerine sahip daha zayıf atomik bağları #olan bir diğer metal ile yer değiştirebilir.

  İletişim tıklayınız

  Gümüş Suyu Nedir tıklayınız

  Gümüş Suyu Faydaları tıklayınız

  Gümüş Suyunu Kimler Kullanabilir? tıklayınız

  Gümüş Suyu Satın Al tıklayınız

  Gümüş Suyu Nasıl Etki Eder tıklayınız

  Gümüş Suyu Tedavisini Savunanların Görüşleri tıklayınız

  Gümüş Suyu Ve İnsan tıklayınız

   

  site ekleme sitelerisite ekleücretsiz site ekleücretsiz site ekleme siteleri

 • Gümüs Suyu Ve İnsan

  Gümüs Suyu Ve İnsan

  Gümüş Suyu Ve İnsan

  https://gumusuyu.wordpress.com/2019/11/01/gumus-suyu-ve-insan/

  #İnsanoğlu 100.000 yıldır gelişiyor, hatta son 50 yıldır #yakaladığımız gelişme ivmesiyle birlikte mükemmel bir şekilde #gelişmeye devam ediyoruz.
  #Fakat, faydalı ve eski alışkanlıklarımızdan vazgeçme hatasına #düşerek, evlerinde ölüme giden bir tür olarak zamanın getirdiği bir #doğal sonuç olduğundan mıdır bilinmez ama, vazgeçilmemesi #gereken çok önemli bir gerçekten daha vazgeçiyoruz şu sıralar.
  #Vazgeçtiğimiz daha doğrusu bir şekilde bizlere unutturulmaya #çalışılan gerçek, pek çoğumuzun bildiği bir element olan gümüş.
  #Yaşanan ‘sözde’ gelişimle birlikte, eski çağlardaki insanların #sağlık konularında en çok başvurduğu gümüş, şu sıralar her #nedense insanların görüş alanlarının uzağında tutuluyor ve pek #çoğumuz için kolye, bileklik, yüzük gibi aksesuarların ötesine #geçemiyor.
  #Lakin eski dönemlerde sağlık problemlerinin çözümünde gümüş #sıklıkla kullanılan bir şeydi.
  #Gümüşün faydaları Jül Sezar döneminden beri biliniyordu ve #Romalılar, küçük gümüş parçacıklarını yanıkları, kesikleri ve #yaraları tedavi etmek için; Grekler ise şarabı su ve şarap kaplarını #bakterilerden temizlemek için kullandılar.
  #14. yüzyıla geldiğimizde Kara Veba salgını Avrupa’da #yaşayanların %25’ini katlederken, tek etkilenmeyenler #çingenelerdi.
  #Sebebi ise çingenelerin gümüşü enjekte edilebilir hale #dönüştürüp, damar yolu ile vücuda vermeleriydi.
  #Peki, gümüş hangi özelliğinden ötürü insanlar katledilirken, #çingeneleri vebadan dahi koruyabildi?
  #Gümüş iyonlarının en önemli özelliği, antibakteriyel olmasıdır ve #düşük toksik özelliğe sahip olduğundan dolayı, üzerinde #mikroorganizmaların bağışıklık kazanamadıkları bir metaldir.
  #Bunun yanında gümüş elementi, antibiyotik özelliği gösterir ve #bakteriyel enfeksiyonlarda, yanıklarda, yaralarda, kronik ülserde #kullanımı oldukça faydalıdır. Gümüş elementi kolay reaksiyona #girebilen bir metal olduğundan dolayı, zehri de hemen belli eder.
  #Geçmişte Doktorlar gümüşün faydalarını biliyorlar ve hastalarına #eğer sağlıklı olmak istiyorlarsa gümüş tabaklarda ve gümüş çatal #bıçak kaşık kullanarak yemek yemelerini tavsiye ediyorlardı.
  #Zehirlenmek istemeyen devlet adamları da genellikle gümüşten #imal edilmiş bardak, tabak, çatal vb. eşyaları kullanmaktaydılar.
  #Ağzında gümüş kaşıkla doğmak” deyimini ve varlıklı insanlar için #kullanıldığını muhtemelen duymuşsunuzdur.
  #Bu deyimin kökeni, insanların gümüşün iyileştirici etkisini #bildiklerinden yeni doğan çocukları koruması için ağzına kaşık #koymalarından gelir.
  #Gümüş bunun yanında, 450 tür bakterinin DNA’sını bozarak yok #edebilen tek elementtir.
  #Vücutta bulunan sağlıklı hücrelerin hızlıca bölünerek çoğalmasını #sağlayarak, günümüzde de halen görülen pek çok hastalığın #yayılmasını engelleyebilen bir elementten bahsediyoruz.
  #Peki, ne oldu da gümüş hayatımızdan çıkarıldı? Madem bunca #faydası var niçin bir şekilde vücudumuzun bu elementi almasını #sağlamıyoruz?
  #Bu olayın çıkış noktası ta İkinci Dünya Savaşı dönemine kadar #gider.
  #O dönem hastalıkların ve yaraların tedavisi için keşfedilen #penisilin, sentetik olarak üretilmeye başlanır.
  #Ve böylece tıpta patenti alınmış sentetik ilaçlarla, büyük ilaç #firmalarını çok zengin eden yeni bir çağ başlar. Bu şirketler #patentini almadıkları hiçbir şeyi satamayacaklardır ve tabiatta #bulunan maddeler de doğası gereği patentlenemezler.
  #Ve böylelikle içine doğduğumuz sistemin getirisi olarak gümüş bir #şekilde hayatlarımızdan çıkarıldı.
  #Daha doğrusu tam manasıyla çıkarıldı demek yanlış olur, bir #şekilde unutmamız ve onun yerine, firmaların ürettiği sentetik #penisilini kullanmamız öğütlendi.
  #1906 senesinde bütün büyük ilaç şirketlerini satın alan John D. #Rockefeller koloidal gümüşün ilaç satışlarının önünde engel #oluşturacağının farkındaydı
  #Bu sebeple Jude Abraham Felxner yardımı ile Amerika’daki tüm #tıp fakültelerinde gümüş suyu konusunun işlenmeyeceği ve bu #talimata uymayan tüm profesörlerin lisanslarının elinden #alınacağını belirtmişti.
  #İşin ilginç tarafı Rockefeller, ailesinin hiçbir zaman ilaç #kullanmasına izin vermedi.
  #Geçtiğimiz aylarda vefat eden David Rockefeller’in geride #bıraktığı mirasa en çok katkı yapan sektörlerden birisi de elbette #ilaç sektörü.
  #Manidar değil mi?
  #Gümüş elementi, tüm bu anlatılanlardan dolayı olacak ki bir #şekilde hayatımızdan çıkarıldı.
  #Pek çok insan şu an için gümüş elementinin sonsuz #faydalarından yararlanamıyor, çünkü bunlar bize ne anlatılıyor ne #de kullanmamız konusunda teşvik ediliyor
  #Aksine sürekli olarak, sentetik olarak üretilen ve patentlenmiş #ilaçlar satılıyor. Bakalım insanoğlu bu ilaçlara daha ne kadar #dayanabilecek…

  İletişim tıklayınız

  Gümüş Suyu Nedir tıklayınız

  Gümüş Suyu Faydaları tıklayınız

  Gümüş Suyunu Kimler Kullanabilir? tıklayınız

  Gümüş Suyu Satın Al tıklayınız

  Gümüş Suyu Nasıl Etki Eder tıklayınız

  Gümüş Suyu Tedavisini Savunanların Görüşleri tıklayınız

  Gümüş Suyu Ve İnsan tıklayınız

   

  site ekleme sitelerisite ekleücretsiz site ekleücretsiz site ekleme siteleri

 • Gümüs Suyu Tedavisini Savunanlarin Görüsleri

  Gümüs Suyu Tedavisini Savunanlarin Görüsleri

  Gümüş Suyu Tedavisini Savunanların Görüşleri

  https://gumusuyu.wordpress.com/2019/11/01/gumus-suyu-tedavisini-savunanlarin-gorusleri/

  #Gümüş bilinen en evrensel antibiyotik madde olarak #nitelendirilmektedir. Bu da, bakteri, mantar ve virüsleri öldürdüğü #anlamına gelir. Tıp aleminde antiseptik olarak kullanılmaktadır. #Yara bölgelerini haricen temizlemek için kullanılmıştır. Yara #pansumanlarında artan oranda kullanılmaktadır, çünkü, metisiline #dirençli Staphylococcus aurea MRSA gibi yüksek dirençli #mikroplara karşı oldukça etkili olduğu görülmüştür. Jim Powell’ın, #Science Digest” da yayınlanan bir makalesine göre, “Bir #antibiyotik belki 7 farklı hastalık organizmasını öldürebilir ama #gümüş, 650 farklı organizmayı öldürebilir. Dirençli gruplar, #gelişme gösteremezler.

  #Bakteri, virüs ve mantarların içindeki oksijeni metabolize eden #enzimi devre dışı bırakmak suretiyle çalışmaktadır. Bu zehirli #hücreler oksijensiz kaldığında, boğulup, ölürler. Kolloidal #gümüşün, sağlıklı hücrelere dokunmayarak, sadece patojenik #hücrelere etki ettiği görülmüştür. Laboratuar çalışmaları, gümüşün #negatif yüklü DNA’ya bağlanarak üremeyi engellediği böylece #bakteri, virüs ve mantarların çoğalmasına engel olduğunu #göstermiştir. Dr. Alfred Searle, Use of Colloids in Health and #Disease adlı kitabında, patojenlerin oksijen kaynağını devre dışı #bıraktıktan sonra, kolloidal gümüşün kendi bağışıklık sistemini #yarattığını söylemiştir.

  #1909 yılında, Journal of the American Medical Association, #kolloidal gümüşün aslında bağışıklık hücrelerinin fagositik #indeksini yükseltebileceğine işaret eden ilk tıp dergisi oldu. #Gümüş, bir çok virüsün de dahil olduğu 650 den fazla farklı #hastalığa sebep olan patojenlere karşı etkilidir.

  #Bir bakteri ya da tek hücreli patojene yaklaşan kolloidal gümüş #suyu, onun oksijen metabolizma enzimini kimyasal akciğerini #etkisizleştiriyor ve patojen 6 dakika içinde boğuluyordu. Dr. Henry #Crooks (Use of Colloids in Health-Disease), kolodial durum içinde #bulunan gümüşün yüksek derecede antiseptik, insanlara son #derece zararsız ve kesinlikle zehirsiz olduğunu bulmuştu. Gümüş #ile ilgili bakteriolojik deneyimleri sayesinde, “6 dakika içinde #laboratuar deneyinde ölmeyecek mikrop tanımıyorum.” Demiştir. #Tüm mantar, virüs, bakteri, streptokokos, stafilokokos ve diğer #patojenik organizmalar 3 ya da 4 dakika içinde ölüyorlardı. #Aslında, milyon başına 5 bölüm gibi az bir seyreltide, kolodial #gümüş tarafından öldürülemeyecek bir mikrop yoktur.

  #Gümüş suyunun savunucuları, gümüş içeren bir solusyonun #içildiğinde, koloid içerisindeki gümüş iyonları arasında #elektromanyetik bir çekim oluştuğuna ve hücrelerin öldüğüne #inanmaktadırlar. Bu çekim, hasarlı hücrelerin vücuttan atılmasına #neden olur böylece bağışıklık sistem işlevi desteklenir ve gelişir.
  #Savunucularına göre kolloidal gümüş kullanmak, ikinci bir #bağışıklık sistemine sahip olmak gibidir. Vücudun kendi doğal #bağışıklık sisteminin yükünü azaltır ve vücut boyunca bulunan #zararlı mikropları öldürür. Vücutta doğal olarak bulunan ortalama #miktardaki mikrop, virüs ve mantar aktivitesine bağlı toksisiteyi #azaltır. Gümüşün, küçük bağırsaktaki yüksek emilimi yüzünden, #büyük bağırsaktaki iyi bakterilerin etkilenmediği testler tarafından #kanıtlanmıştır. Bu ikinci bağışıklık sistemi, esas sistemle paralel #ve ondan bağımsız çalışır, bu da grip ya da herhangi bir mikrop #ile savaşmakta büyük bir avantajdır.

  #University of Texas’da yapılan bir çalışma, gümüş nano #parçacıklarının HIV-1 virüslerine bağlandığını ve onları, hücrelere #eklenerek çoğalmaktan alıkoyduğunu bulmuştur.

  #Dr. R. Becker, çalışmalarında düşük gümüş düzeyleri ile hastalık #arasındaki bağlantıları not etmiştir: Düşük gümüş düzeylerine #sahip olanlar, daha sık grip, nezle, soğuk algınlığı gibi #hastalıklara yakalanmaktaydı. Ona göre, bağışıklık sisteminin #yetersiz çalışmasının sebebi gümüş eksikliğiydi ve bakteri-#virüslerin yok edilmesinde gümüş kritik bir önem arzetmekteydi. #Becker’in deneyleri, gümüşün geniş bir bakteri yelpazesinde, her #hangi bir yan etkisi olmadan ve diğer vücut hücrelerine herhangi #bir zarar vermeden çalıştığı sonucuna varıyordu.

  #Yine Becker, gümüş iyonların varlığında, kanser hücreleri, #vücudun hangi bölgesinde olursa olsun, normal hücrelere #dönüştüğü sonucuna varmıştı. “Body Electric and Cross #Currents” adlı kitabında detaylandırdığı üzere Dr. Becker, #gümüşün kanser hücrelerini normal hücrelere çevirme ya da #değiştirme yeteneğine sahip olduğunu belirtmiştir. Gümüş i#yonların dokuları iyileştirdiğini, kanserli ve diğer anormal #hücreleri yok ettiğini düşünüyordu. Ayrıca, gümüşün, vücudun i#yileşme ve büyüme sürecini arttırma ve hızlandırma gibi bir #becerisi olduğunu, ve insan bedeninin elektrik sistemi üzerinde #yararlı etkilere sahip olduğunu ifade etmiştir. İsveç’deki Karolinska Institute’sünden Dr. Bjorn Nordstrom, uzun yıllar #boyunca kanser tedavisi metotlarında gümüşü kullanmıştır. #Kayıtları arasında, diğer doktorların terminal safha olarak #nitelendirdikleri bir çok kanser hastasını iyileştirdiği iddiaları yer #almaktadır.

  İletişim tıklayınız

  Gümüş Suyu Nedir tıklayınız

  Gümüş Suyu Faydaları tıklayınız

  Gümüş Suyunu Kimler Kullanabilir? tıklayınız

  Gümüş Suyu Satın Al tıklayınız

  Gümüş Suyu Nasıl Etki Eder tıklayınız

  Gümüş Suyu Tedavisini Savunanların Görüşleri tıklayınız

  Gümüş Suyu Ve İnsan tıklayınız

   

  site ekleme sitelerisite ekleücretsiz site ekleücretsiz site ekleme siteleri